ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

miniatura_yczenia-boonarodzeniowe
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2017 Roku pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące świętą będą wspaniałym czasem upływającym w rodzinnej atmosferze i przynoszącym wiele radości i optymizmu. Życzę...

MIKOŁAJKI

miniatura_mikoajki
Dziś- szóstego grudnia w drodze do szkoły uśmiechałem się od ucha do ucha ponieważ wiedziałem co mnie czeka. Kiedy tylko przekroczyłem progi szkoły przywitała mnie Pani dyrektor oraz poczęstowała pysznym cukierkiem. jednak to nie wszystko otóż wiele lekcji w tym dniu odbyło się inaczej niż zwykle.

WYCIECZKA DO DREZNA

miniatura_wycieczka-do-drezna
Dnia 01.12.2016 odbyła się wycieczka do Drezna (Niemcy). W podróży wzięło udział 88 osób w tym ja (Kacper Janiak). Zaczęliśmy zwiedzanie od Galerii Obrazów Starych Mistrzów czyli wielkiego zbioru sztuki. Zwiedziliśmy także Zwinger-późnobarokowy  zespół architektoniczny znajdujący się w centrum Drezna. Jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie.

ŚWIĘTOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIUSZA

miniatura_witowanie-midzynarodowego-dnia-wolontariusza
Wczoraj (5 grudnia) świętowaliśmy w Gimnazjum Lubawka Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Szkolne Koło Wolontariatu przy pomocy koordynatorów: p. I. Dereń, p. M. Kamińskiego i p. H. Furmanek zorganizowało kiermasz ciast. Do imprezy w czynny sposób tj. przez przygotowanie ciasta, włączyły się również klasy: Ia, Ib, Ic, IIc, IIIa, IIIb. Wychowawcom klas: p. E. Kaczorowskiej-Polita kl. Ia,  p. I.

PACZKA NA KRESY

miniatura_paczka-na-kresy
Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Mieszkańcy Miasta i Gminy Lubawka Kuratorium Oświaty we Wrocławiu wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą. Na Kresach żyje wielu naszych Rodaków, którzy w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny.

20 LISTOPADA OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

miniatura_20-listopada-oglnopolski-dzie-praw-dziecka
KONWENCJA O PRAWACH DZIECKACzy wiesz, że masz prawa zagwarantowane przez Państwo, które są spisane w dokumencie nazwanym Konwencją o prawach dziecka? Konwencja o prawach dziecka to międzynarodowa umowa opisująca Twoje prawa. Państwa, które ją podpisały muszą przestrzegać zawartych w niej praw.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

miniatura_wiatowy-dzie-rzucania-palenia-tytoniu
Wczoraj (17-11-2016r.) w naszej szkole (Gimnazjum Lubawka) obchodziliśmy "ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU". Na korytarzu szkolnym z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, została przygotowana gazetka tematyczna. Na przerwach uczniowie mogli zakupić tzn. "niepytajki", dzięki którym zwalniani byli z odpytywania na lekcjach.

PIERWSZA POMOC - SZKOLENIE NAUCZYCIELI

miniatura_pierwsza-pomoc-szkolenie-nauczycieli
Spieszę donieść, że wszyscy nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Przez ostatnie dwa tygodnie, po lekcjach prowadzone były zajęcia o udzielaniu pierwszej pomocy. Oprócz części teoretycznej były też praktyczne ćwiczenia m. in. z fantomem.