SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

miniatura_sztafetowe-biegi-przeajowe
Wczoraj na stadionie w Kamiennej Górze reprezentacja naszej szkoły (dziewczęta i chłopcy) walczyła w zawodach sportowych o randze Mistrzostw Powiatu Kamiennogórskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Po zaciętej walce obie drużyny  wywalczyły drugie miejsca.

września

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO!

miniatura_wybory-do-samorzdu-szkolnego
UWAGA ! Dnia 30 września odbędą się wybory do ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO! Każda klasa, zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego, powinna wyznaczyć  minimum 1 kandydata,

NAJLEPSI LEKKOATLECI

miniatura_najlepsi-lekkoatleci
W dniu dzisiejszym (21.09.2016)  na stadionie w Kamiennej Górze odbyły się zawody sportowe 'Szkolna drużynowa Liga Lekkoatletyczna' Bardzo miło mi donieść :), że najlepszą szkołą w powiecie zarówno wśród chłopców i dziewcząt okazało się nasze Gimnazjum.

WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE SZKÓŁ

miniatura_wspzawodnictwo-sportowe-szk
Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk ogłosił wyniki współzawodnictwa sportowego szkół w naszym województwie za rok szkolny 2015/2016. Nasze gimnazjum zajęło 38 miejsce na 348 punktujących szkół a szkoła podstawowa zajęła 33 miejsce na 539 punktujących szkół.

APEL Z OKAZJI DNIA SYBIRAKA

miniatura_apel-z-okazji-dnia-sybiraka
W sobotę 17 września przypadała 77. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Sybiraka. Aby uchronić ten fragment historii od zapomnienia i oddać hołd wszystkim ofiarom Sybiru  w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

NARODOWE CZYTANIE

miniatura_narodowe-czytanie
Dnia 3 września 2016 roku (sobota) w godzinach od 11.00 do 13.00 na rynku w Lubawce odbyło się narodowe czytanie powieści Henryka Sienkiewicza pt.?Quo vadis?.

sierpnia

Rozpoczęcie roku szkolnego

miniatura_rozpoczcie-roku-szkolnego
Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum odbędzie się 1 września (czwartek) na placu przed budynkiem gimnazjum o godz. 900.

WAKACJE

miniatura_wakacje
Wszystkim uczniom i nauczycielom na rozpoczynające się wakacje życzymy dużo słońca i uśmiechu, wielu niezapomnianych wrażeń, fascynujących przygód oraz by był to czas beztroski i swobody. Niech te wakacje upłyną  pod znakiem odpoczynku i radości. Pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie, zachowajcie rozwagę i ostrożność, abyśmy we wrześniu spotkali się wypoczęci, zdrowi i pełni zapału do pracy.

czerwca

Kolejna kwesta na ratowanie polskich cmentarzy na Wschodzie

miniatura_kolejna-kwesta-na-ratowanie-polskich-cmentarzy-na-wschodzie
W niedzielę 19 czerwca 2016 r. odbyła się kolejna ? ostatnia przed wakacjami ? publiczna zbiórka pieniędzy na potrzeby VII edycji Akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Tym razem uczniowie naszej szkoły stanęli z puszkami pod kościołami w Miszkowicach (Michał Czopek) i w Opawie (Paweł Dąbrowski i Marcel Krug).

Piknik Patriotyczny w Krzyżowej

miniatura_piknik-patriotyczny-w-krzyowej
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej k. Świdnicy w dniach 18 i 19 czerwca 2016 r. gościł uczestników VII edycji Akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" - około 200 osób (z blisko tysiąca wyjeżdżających w lipcu na Ukrainę) wzięło udział w Pikniku Patriotycznym.