EGZAMINY GIMNAZJALNE 2018

miniatura_egzaminy-gimnazjalne-2018
Dnia 18/19/20 kwietnia 2018 r. uczniowie klas trzecich przystąpili do egaminu gimnazjalnego. 18 kwietnia zmierzyli się z egzaminem z części humanistycznej, 19 kwietnia z matematyczno-przyrodniczej, a 20 kwietnia z wybranego przez siebie języka obcego, w wersji podstawowej lub rozszerzonej. Wyniki już 16 czerwca. Trzymamy kciuki za naszych trzecioklasistów.

ROCZNICA WYWÓZEK POLAKÓW NA SYBIR

miniatura_rocznica-wywzek-polakw-na-sybir
Dnia 13.04.2018 roku w naszej szkole odbył apel poświęcony 78 rocznicy deportacji Polaków na Sybir. Dlatego też uczniowie z drugich i trzecich klas gimnazjalnych pod opieką Pani Iwony Dereń i Pani Ewy Bienias przygotowali program słowno-muzyczny.

KONKURS RECYTATORSKI

miniatura_konkurs-recytatorski
Dnia 17.04.2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs poezji i prozy patriotycznej pt. "Ojczyzna niejedno ma imię". Podczas którego uczniowie recytowali utwory patriotyczne.

PREZENTACJA WARUNKÓW REKRUTACJI DO LO W KAMIENNEJ GÓRZE

miniatura_prezentacja-warunkw-rekrutacji-do-lo-w-kamiennej-grze
10.04.2018 r. w naszym gimnazjum gościliśmy przedstawicieli Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze. Uczniowie wymienionej szkoły, a jednocześnie absolwenci naszego gimnazjum, z lat ubiegłych, zaprezentowali swoją szkołę, jednocześnie zachęcając do podjęcia nauki w tej placówce. Przedstawione zostały warunki naboru do tej szkoły.

WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ WROCŁAWSKĄ

miniatura_wsppraca-z-politechnik-wrocawsk
W dniu 13.04.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli klas siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum ZSP w Lubawce z nauczycielem akademickim Politechniki Wrocławskie,j w celu zdiagnozowania zainteresowania uczniów tematyką informatyczną. Przeprowadzono ankiety i badania z w/w zagadnienia.

AKADEMIA OKOLICZNOŚCIOWA Z OKAZJI ROCZNICY II DEPORTACJI POLAKÓW NA SYBIR

miniatura_akademia-okolicznociowa-z-okazji-rocznicy-ii-deportacji-polakw-na-sybir
W dniu 13.04.2018 r. odbyła się w naszej szkole akademia okolicznosciowa z okazji 78. rocznicy II deportacji Polaków na Sybir. Łącznie Sowieci przeprowadzili cztery deportacje ? pierwszą z 9/10 lutego 1940r., drugą z 12/13 kwietnia 1940 r., trzecią z 28/29 czerwca 1940 r., a czwartą ? w maju 1941 r. W nocy z 12-13 kwietnia Polaków przewieziono na mroźną Syberię, skazując ich na srogi los.

BIEG NA 1200 METRÓW

miniatura_bieg-na-1200-metrw
Dzisiaj (11 kwietnia 2018r) w Rakowicach Wielkich odbyły się zawody w biegu na 1200 metrów. Zawody były organizowane dla osób z rocznika 2002. Pełna nazwa, jaką nosi impreza to Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w Wiosennych Przełajach Biegowych.

DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

miniatura_dzie-czytania-tolkiena
W poniedziałek 9 kwietnia w naszej szkole odbędzie się dzień czytania Tolkiena. Z tej okazji, na 2, 3 i 4 przerwie w sali 3.8 (201) będzie czytany ,,Władca Pierścieni,,. Wszyscy obecni na wszystkich przerwach otrzymają dodatni punkt z zachowania. Na długiej przerwie czytane będzie tylko 10 minut.

marca

WESOŁYCH ŚWIĄT

miniatura_wesoych-wit
Cały zespół administrujący szkolną stronę internetową, składa wszystkim cieplutkie świąteczne życzenia, oczywiście z okazji Wielkiej Nocy. Życzymy świąt spędzonych w gronie rodziny oraz smacznego Wielkanocnego śniadanka. Życzymy mokrego dyngusa i bezpiecznego spędzenia tego czasu wolnego. W szkole widzimy się w poniedziałek, 9-go kwietnia.