DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

miniatura_dzie-wiosny-w-naszej-szkole
W czwartek 21 marca, jak co roku, obchodzilismy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Dzień ten minął bardzo wesoło, nie było wszystkich lekcji i uczniowie mieli okazje skorzystać z wielu ciekawych atrakcji.

SPOTKANIE Z PANEM DYREKTOREM ZSO W KAMIENNEJ GÓRZE

miniatura_spotkanie-z-panem-dyrektorem-zso-w-kamiennej-grze
12.03.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z dyrektorem ZSO w Kamiennej Górze- Panem Jackiem Bruździakiem. Uczniom klas ósmych oraz trzecich gimnazjalnych zostały przedstawione warunki rekrutacji oraz prezentacja, która przedstawiała tą placówkę.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

miniatura_bezpieczna-droga-do-szkoy
Dzisiaj w naszej szkole odbył się krótki apel, przypominający nam o bezpieczeństwie w drodze do szkoły. Pan Dyrektor przypomniał nam m.in jak należy się zachować podczas przechodzenia przez jezdnię.

MINUTA CISZY POŚWIĘCONA PANU PIOTROWI ZIELONCE

miniatura_minuta-ciszy-powicona-panu-piotrowi-zielonce
Dzisiaj (05.03.2019 r.) w dniu pogrzebu Pana Piotra Zielonki odbył się apel szkolny poświęcony pamięci inicjatora nadania imienia naszej szkole i fundatora sztandaru szkoły, Sybiraka, leśnika i oddanego patrioty- Pana Piotra Zielonki. Uczniowie i nauczyciele ZSP w Lubawce pożegnali go symboliczną minutą ciszy. Cześć jego pamięci.

ODSZEDŁ PRZYJACIEL NASZEJ SZKOŁY

miniatura_odszed-przyjaciel-naszej-szkoy
Z ogromnym smutkiem przekazuję Państwu informację, że zmarł Pan Piotr Zielonka, przyjaciel naszej szkoły, sybirak, wielki patriota i uroczy człowiek. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną sie we wtorek, 5 marca 2019 r. o godz. 14.30 w kościele w Bolkowie, a następnie nastąpi ostatnie pożegnanie na cmentarzu komunalnym. Szkołę oprócz Dyrekcji, reprezentować będzie poczet sztandarowy, delegacja....

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

miniatura_dzie-onierzy-wykltych
1 marca jest szczególnie wyjątkowy. Tego dnia czcimy pamięć i wielka odwagę Żołnierzy Wyklętych, którzy przelewali krew w obronie Ojczyzny. Apel przygotowali uczniowie klasy 3a wraz w wychowawcą Panią Edytą Kaczorowską.

ROCZNICA I MASOWEJ DEPORTACJI POLAKÓW NA SYBIR

miniatura_rocznica-i-masowej-deportacji-polakw-na-sybir
21.02.2019 r. w naszej szkole odbył się montaż słowno-muzyczny poświęcony 79. rocznicy I masowej deportacji Polaków na Sybir. W apelu brali udział zarówno gimnazjaliści, jak i uczniowie klas najmłodszych wraz z Panią Cecylią Błońską oraz Panią Elżbietą Jojczyk. Ta akademia była wspaniałą lekcją historii zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

WALENTYNKI

miniatura_walentynki
Dnia 14 lutego w całej Europie obchodzone są Walentynki. Również w naszej szkole. Jest to coroczne święto zakochanych, przypadające zawsze w dniu 14 lutego, kiedy to wspomnienie liturgiczne ma święty Walenty - patron zakochanych.

WALENTYNKI W SZKOLE

miniatura_walentynki-w-szkole
14.02.2019 r. w naszej szkole odbyły się, jak co roku, szkolne walentynki. Uczniowie mieli możliwość brać udział w atrakcjach organizowanych przez samorząd szkolny, takich jak poczta walentynkowa oraz quizy związane właśnie z tym dniem. Dodatkowo przed wejściem do szkoły można było zakupić tzw. niepytajki.

stycznia

PREZENTACJA WARUNKÓW REKRUTACJI DO ZSZiO W KAMIENNEJ GÓRZE

miniatura_prezentacja-warunkw-rekrutacji-do-zszio-w-kamiennej-grze
24.01.2019 r. w naszej szkole gościliśmy  Panią Mariolę Jaciuk - Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Spotkanie odbyło się dla klas ósmych SP i trzecich gimnazjalnych, podczas którego przestawione zostały zasady rekrutacji 2019/2020. Zaprezentowane zostały także korzyści wynikające z przyszłego uczęszczania do tej placówki.

stycznia

JĘZYK NIEMIECKI - ETAP POWIATOWY

miniatura_jzyk-niemiecki-etap-powiatowy
Uczennica Klaudia Ziółkowska z klasy IIIc wzięła udział w etapie powiatowym konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego. Konkurs odbył się w Kamiennej Górze. W tym roku uczniowie rozwiązywali  testy standardowe a nie w wersji elektronicznej.