lutego

WALENTYNKI W SZKOLE

miniatura_walentynki-w-szkole
14.02.2019 r. w naszej szkole odbyły się, jak co roku, szkolne walentynki. Uczniowie mieli możliwość brać udział w atrakcjach organizowanych przez samorząd szkolny, takich jak poczta walentynkowa oraz quizy związane właśnie z tym dniem. Dodatkowo przed wejściem do szkoły można było zakupić tzw. niepytajki.

PREZENTACJA WARUNKÓW REKRUTACJI DO ZSZiO W KAMIENNEJ GÓRZE

miniatura_prezentacja-warunkw-rekrutacji-do-zszio-w-kamiennej-grze
24.01.2019 r. w naszej szkole gościliśmy  Panią Mariolę Jaciuk - Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Spotkanie odbyło się dla klas ósmych SP i trzecich gimnazjalnych, podczas którego przestawione zostały zasady rekrutacji 2019/2020. Zaprezentowane zostały także korzyści wynikające z przyszłego uczęszczania do tej placówki.

JĘZYK NIEMIECKI - ETAP POWIATOWY

miniatura_jzyk-niemiecki-etap-powiatowy
Uczennica Klaudia Ziółkowska z klasy IIIc wzięła udział w etapie powiatowym konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego. Konkurs odbył się w Kamiennej Górze. W tym roku uczniowie rozwiązywali  testy standardowe a nie w wersji elektronicznej.

WĘDKARSKIE ZAWODY TEORETYCZNO - SPRAWNOŚCIOWE

miniatura_wdkarskie-zawody-teoretyczno-sprawnociowe
W niedzielę (13 stycznia) w Zgorzelcu odbyły się młodzieżowe zawody teoretyczno-sprawnościowe składające się z testu wiedzy ekologiczno-wędkarskiej oraz konkurencji sprawnościowej. Zawody te były eliminacjami do V Ogólnopolskiej Halowej Olimpiady w Sportach Wędkarskich.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

miniatura_witeczne-yczenia
Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Narodzenia Pańskiego, odpoczynku od codziennego zabiegania, chwili zadumy, jak również wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i spełnienia w życiu osobistym oraz zawodowym życzy Dyrektor ZSP w Lubawce Pan Arkadiusz Rzepka i Wicedyrektor ZSP Pani Ewa Telega.

WIGILIE KLASOWE I JASEŁKA

miniatura_wigilie-klasowe-i-jaseka
21.12.2018 r. w naszej szkole, jak co roku, odbyły się wigilie klasowe. Jest to czas, który uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami spędzają wspólnie zasiadając przy stole i dzieląc się opłatkiem. Warto wspomnieć również o jasełkach, w których występowali uczniowie klas czwartych. Dzięki nim mogliśmy bardziej zagłębić się w magię świąt i poczuć ten cudowny klimat.

2018

HARMONOGRAM EGZAMINÓW, REKOLEKCJI I UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH W DNIACH 17-21.12.2018 R.

miniatura_harmonogram-egzaminw-rekolekcji-i-uroczystoci-szkolnych-w-dniach-17-21-12-2018-r
Poniedziałek- próbny egzamin gimnazjalny (część humanistyczna), Wtorek- rekolekcje od godziny 8:00 do 9:30 w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Lubawce, Środa- próbny egzamin gimnazjalny (część matematyczno- przyrodnicza), Czwartek- próbny egzamin gimnazjalny (język obcy nowożytny) oraz dni otwarte szkoły (zebranie z rodzicami) od godziny 16:00, Piątek- w

ZAKAZ PRZEJŚCIA PRZEZ TORY

miniatura_zakaz-przejcia-przez-tory
Od kilkunastu dni przez Lubawkę przejeżdza pociąg, którym można dojechać do Kralovca, Kamiennej Góry i Sędzisławia. Zabronione jest przejście przez tory, co sygnalizują tabliczki po dwóch stronach szyn. W drodze do szkoły należy pójść naokoło, ponieważ można narazić się na mandat w wysokości do 300 złotych.

KLAWIATUROWE WYZWANIE

miniatura_klawiaturowe-wyzwanie
Miło jest mi poinformować, że zespół uczniów naszego Gimnazjum zajął 3 miejsce w ogólnopolskim internetowym konkursie 'Klawiaturowe wyzwanie'.

NOWE SZAFKI

miniatura_nowe-szafki
Od kilku tygodni mamy w szkole nowe szafki. Są one w dwóch kolorach - niebieskie i kremowe. Każdy uczeń otrzymał dostęp do szafki, gdzie może trzymać swoje rzeczy (kurtkę, buty, książki...

MIKOŁAJKI 2018

miniatura_mikoajki-2018
Dzisiaj (06.12.2018 r.) w naszej szkole jak co roku obchodziliśmy mikołajki. Uczniowie ubrali czapki mikołajkowe, na przerwach można było słuchać cudownej, świątecznej muzyki oraz spotkać Mikołaja. Odbyły się również konkursy związane z tematyką świąteczną zorganozwane przez młodszych, jak i starszych uczniów. Jak zawsze mogliśmy zachwycać się wspaniałym wystrojem korytarzy i klas.

listopada

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

miniatura_dyskoteka-andrzejkowa
W naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Jej organizatorem był samorząd uczniowski, którego opiekunemjest pani Ewelina Rudna. W ten dzień klasy 4 rywalizowały podczas otrzesin.