DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

miniatura_dzie-witego-patryka
16.03.2018 r. w naszej szkole odbyły sie obchody Dnia Świętego Patryka, święta wywodzącego się z Irlandii. Uczniowie, którzy ubrali się w kolorze zielonym, otrzymywali koniczynkę, pełniącą funkcję jednodniowej niepytajki.Na korytarzu zostały wywieszone przysłowia w języku angielskim.

ZDROWY STYL ŻYCIA

miniatura_zdrowy-styl-ycia
W następnym tygodniu od 19 do 23 marca klasa III a realizuje hasło  Zdrowy styl  życia Zapraszamy wszystkich do udziału w następujących  działaniach: - poniedziałek - zapraszamy na zdrowe przekąski - wtorek- quiz dotyczący zdrowego żywienia

TARGI EDUKACYJNE

miniatura_targi-edukacyjne
12 marca 2018 r. na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyły się Targi Edukacyjne. Gościliśmy 11 szkół ponadgimnazjalnych z m.in. : Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Wałbrzycha, Kowar, Lubomierza. Reprezentanci szkół w kilkuminutowej prezentacji zachęcali  naszych trzecioklasistów do wyboru ich szkół.

MŁODZIEŻOWE FORUM BEZPIECZEŃSTWA 2018

miniatura_modzieowe-forum-bezpieczestwa-2018
W dniu 14.03.2018 r. w naszym gimnazjum odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa, którego hasłem przewodnim w tym roku jest "TOLERUJĘ, SZANUJĘ- NIE PONIŻAM, AKCEPTUJĘ". Sondaż przeprowadzony został przez Aleksandrę Kondoł, Sarę Witkowską, Dagmarę Telegę i Oliwię Golimont.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W BIATHLONIE

miniatura_mistrzostwa-polski-modzikw-w-biathlonie
W dniach 8-11 marca 2018 roku na obiektach  Duszniki Arena odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w biathlonie. W zawodach uczestniczyła siódemka uczniów z naszej szkoły. Pierwsze dwa dni to biegi indywidualne i sprinterskie, a trzeciego dnia odbyła się rywalizacja sztafet.

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

miniatura_spotkanie-z-prezydentem-rzeczpospolitej-polskiej
12 marca 2018 roku odbyło się spotkanie z Prezydentem w Kamiennej Górze z okazji stulecia podpisania Traktatu Niepodległości Polski. Poczet sztandarowy ze szkoły im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce pojechał uroczyście przywitać prezydenta. Członkowie pocztu sztandarowego zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Prezydentem RP.