• dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
  • dark
`

Aktualności z Gimnazjum w Lubawce

logo_mgok

13
listopada
2017

ŻYWA LEKCJA HISTORII

miniatura_ywa-lekcja-historii
9 listopada 2017 roku w Miejskim Domu Kultury  w Lubawce odbyła się żywa lekcja historii, a jej temat obejmował czasy od  Mieszka I do  Kazimierza Wielkiego. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości ze średniowiecza oraz okresu panowania rodu Piastów na naszych ziemiach polskich.  Spektakl spodobał się widzom i na pewno zapamiętali oni bardzo dużo.
logo_mgok

13
listopada
2017

WARSZTATY NA TEMAT PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII

miniatura_warsztaty-na-temat-przeciwdziaania-narkomanii
           9 listopada 2017 roku odbyły się w szkole warsztaty edukacyjne na temat przeciwdziałania narkomanii. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas trzecich gimnazjum. Uczestnicy warsztatów zdobywali praktyczne wiadomości na temat radzenia sobie we współczesnym świecie z wszelkimi zagrożeniami cywilizacyjnymi, przede wszystkim narkomanią  i bycia asertywnym.
logo_mgok

12
listopada
2017

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

miniatura_dzie-niepodlegoci
W piątek (10.11.2017 r.) obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Niepodległości, który przypada na 11 listopada i była to 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę, po 123 latach niewoli po zaborami. Uczniom 7 klas i gimnazjum zostały przygotowane dwa apele, na 4 i 6 lekcji.
logo_mgok

07
listopada
2017

MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA

miniatura_mogi-pradziada-ocal-od-zapomnienia
Działania młodzieży w ramach akcji 'Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia' są znane mieszkańcom naszego powiatu z relacji z wakacyjnych wyjazdów na Cmentarz Polski w Żytomierzu. Jednak ratowanie śladów polskości na Kresach organizowane przez Fundację Studio Wschód trwa cały rok.
logo_mgok

23
października
2017

ZDOLNEŚLĄZAKI

miniatura_zdolnelzaki
Trwają zmagania młodzieży gimnazjalnej o tytuł Zdolnego Ślązaka. Od zeszłego tygodnia odbywają się kolejne konkursy w poszczególnych blokach tematycznych: humanistycznym, matematyczno-fizycznym, przyrodniczo- chemicznym oraz języków obcych. Trzymamy kciuki za nasze koleżanki oraz kolegów i życzymy powodzenia.
logo_mgok

23
października
2017

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

miniatura_dzie-edukacji-narodowej
Dnia 13 października 2017 uczciliśmy święto naszych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Tego dnia składaliśmy wszystkim pedagogom i opiekunom życzenia, poprzez radiowęzeł i osobiście,  z okazji dnia Edukacji Narodowej, który obchodzimy 14 października. Samorząd Uczniowski oraz klasy 3 przygotowały program artystyczny zadedykowany pracownikom szkoły.
logo_mgok

07
października
2017

RÓŻANIEC DO GRANIC

miniatura_raniec-do-granic
Dzisiaj (sobota, 07.10.2017) było Święto Matki Boskiej Różańcowej. Wielu ludzi zgromadziło się dzisaj w kościołach oraz na granicach, aby modlić się wspólnie w wielu intencjach.
logo_mgok

06
października
2017

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

miniatura_wybory-do-samorzdu-szkolnego
2 pażdziernika w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Było 4 kandydatów z klas II i III gimnazjum oraz VII SP. Przewodniczącą została Ada Sokańska, która uzyskała największą liczbę głosów, czyli 78. Pozostali uczniowie otrzymali następującą liczbę głosów; - Dominik Pietrowski 62 głosy - Ewelina Filipek 15 głosów - Kacper Baczyński 12 głosów.
logo_mgok

03
października
2017

PROJEKTY EDUKACYJNE

miniatura_projekty-edukacyjne
Jesteś ambitny(a)? Chcesz rozwijać swoje pasje i talenty? Zapisz się do realizacji wybranego projektu edukacyjnego, zgodnie z twoimi zaintereowaniami. Zgłoś się do nauczyciela, który uczy wybranego przedmiotu i działaj pod jego kierunkiem. Liczy się kreatywność i zaangażowanie. Projekt jest obowiązkowy dla gimnazjalistów. Im więcej czasu zyskasz na wykonanie zadania, tym lepsze efekty.

Przeglądaj aktualności