AKADEMIA OKOLICZNOŚCIOWA Z OKAZJI ROCZNICY II DEPORTACJI POLAKÓW NA SYBIR

miniatura_akademia-okolicznociowa-z-okazji-rocznicy-ii-deportacji-polakw-na-sybir
W dniu 13.04.2018 r. odbyła się w naszej szkole akademia okolicznosciowa z okazji 78. rocznicy II deportacji Polaków na Sybir. Łącznie Sowieci przeprowadzili cztery deportacje ? pierwszą z 9/10 lutego 1940r., drugą z 12/13 kwietnia 1940 r., trzecią z 28/29 czerwca 1940 r., a czwartą ? w maju 1941 r. W nocy z 12-13 kwietnia Polaków przewieziono na mroźną Syberię, skazując ich na srogi los.

BIEG NA 1200 METRÓW

miniatura_bieg-na-1200-metrw
Dzisiaj (11 kwietnia 2018r) w Rakowicach Wielkich odbyły się zawody w biegu na 1200 metrów. Zawody były organizowane dla osób z rocznika 2002. Pełna nazwa, jaką nosi impreza to Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w Wiosennych Przełajach Biegowych.

DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

miniatura_dzie-czytania-tolkiena
W poniedziałek 9 kwietnia w naszej szkole odbędzie się dzień czytania Tolkiena. Z tej okazji, na 2, 3 i 4 przerwie w sali 3.8 (201) będzie czytany ,,Władca Pierścieni,,. Wszyscy obecni na wszystkich przerwach otrzymają dodatni punkt z zachowania. Na długiej przerwie czytane będzie tylko 10 minut.

WESOŁYCH ŚWIĄT

miniatura_wesoych-wit
Cały zespół administrujący szkolną stronę internetową, składa wszystkim cieplutkie świąteczne życzenia, oczywiście z okazji Wielkiej Nocy. Życzymy świąt spędzonych w gronie rodziny oraz smacznego Wielkanocnego śniadanka. Życzymy mokrego dyngusa i bezpiecznego spędzenia tego czasu wolnego. W szkole widzimy się w poniedziałek, 9-go kwietnia.

DNI MATEMATYKI

miniatura_dni-matematyki
W dniach 12, 13 i 14 marca odbyły się Dni Matematyki połączone ze Świętemem Liczby Pi. Na korytarzu na tablicy korkowej pojawila sie gazetka, a na sztalugach plakaty. Odbył się konkurs najlepszy plakat ''Matematyka od kuchnij".

TARGI EDUKACYJNE

miniatura_targi-edukacyjne
12 marca w naszej szkole odbyły się targi edukacyjne. Do gimnazjum przybyły grupy z  szkół średnich z okolic Lubawki, które reprezentowały swoje placowki nauczania i zachęcały do nauki w ich placówce. Impreza trwały od godziny 12 do 14:20. Były to szkoły m.in z Jelenej Góry, Lubomierza, Kamiennej Góry i Wałbrzycha.

POWITANIE WIOSNY

miniatura_powitanie-wiosny
Dzisiaj (21.03.2018 r.) obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Eweliny Rudnej przygotował oraz przeprowadził szereg konkursów związanych z Dniem Wiosy. Układano wiersze, piosenki, malowano plakaty oraz prezentowano stroje wykonane z gazet.

PREZENTACJA WARUNKÓW REKRUTACJI DO ZSZiO W KAMIENNEJ GÓRZE

miniatura_prezentacja-warunkw-rekrutacji-do-zszio-w-kamiennej-grze
12.03.2018 r. w naszym gimnazjum gościliśmy Panią Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze  Mariolę Jaciuk oraz jej zastępcę, które wraz z uczniami wymienionej szkoły, a jednocześnie absolwentami naszego gimnazjum, z lat ubiegłych, zaprezentowali swoją szkołę, jednocześnie zachęcając do podjęcia nauki w tej placówce.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

miniatura_dzie-witego-patryka
16.03.2018 r. w naszej szkole odbyły sie obchody Dnia Świętego Patryka, święta wywodzącego się z Irlandii. Uczniowie, którzy ubrali się w kolorze zielonym, otrzymywali koniczynkę, pełniącą funkcję jednodniowej niepytajki.Na korytarzu zostały wywieszone przysłowia w języku angielskim.