MŁODZIEŻOWE FORUM BEZPIECZEŃSTWA 2018

miniatura_modzieowe-forum-bezpieczestwa-2018
W dniu 14.03.2018 r. w naszym gimnazjum odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa, którego hasłem przewodnim w tym roku jest "TOLERUJĘ, SZANUJĘ- NIE PONIŻAM, AKCEPTUJĘ". Sondaż przeprowadzony został przez Aleksandrę Kondoł, Sarę Witkowską, Dagmarę Telegę i Oliwię Golimont.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W BIATHLONIE

miniatura_mistrzostwa-polski-modzikw-w-biathlonie
W dniach 8-11 marca 2018 roku na obiektach  Duszniki Arena odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w biathlonie. W zawodach uczestniczyła siódemka uczniów z naszej szkoły. Pierwsze dwa dni to biegi indywidualne i sprinterskie, a trzeciego dnia odbyła się rywalizacja sztafet.

SPOTKANIE Z PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

miniatura_spotkanie-z-prezydentem-rzeczpospolitej-polskiej
12 marca 2018 roku odbyło się spotkanie z Prezydentem w Kamiennej Górze z okazji stulecia podpisania Traktatu Niepodległości Polski. Poczet sztandarowy ze szkoły im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce pojechał uroczyście przywitać prezydenta. Członkowie pocztu sztandarowego zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Prezydentem RP.

Grupa Vis z wizytą w ZSP w Lubawce

miniatura_grupa-vis-z-wizyt-w-zsp-w-lubawce
W dniach 27 i 28 lutego operatorzy kamiennogórskiej ekipy airsoftowej - Grupy VIS: Łukasz Mućwicki, Bartłomiej Lemański, Mateusz Jasiński, Brajan Adamus oraz Kamil Kiełbasa prowadzili zajęcia dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum w ZSP w Lubawce w ramach zajęć wychowania fizycznego.

KOLEJNE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W BIATHLONIE

miniatura_kolejne-igrzyska-modziey-w-biathlonie
  W Jakuszycach ponownie rywalizowali nasi uczniowie. W dniach 20 i 21 lutego odbyły się tam Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci  - finał dolnośląski w biegach narciarskich. W biegach indywidualnych uczniowie naszej szkoły stawali na podium. W kategorii chłopców rocznik 2005 Jakub Potoniec zajął 2 miejsce, tracąc do zwycięzcy 3 sek.

DOLNOŚLĄSKIE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BIATHLONIE ZIMOWYM

miniatura_dolnolskie-igrzyska-dzieci-i-modziey-szkolnej-w-biathlonie-zimowym
W dniu 14.02.2018 r. w Jakuszycach odbyły się Dolnośląskie Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biathlonie zimowym. W zawodach uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły.  W konkurencjach indywidualnych najlepszy wynik osiągnął Jakub Potoniec zdobywając brązowy medal w kategorii chłopców rocznik 2005 i młodsi.

WALENTYNKI W SZKOLE

miniatura_walentynki-w-szkole
14 lutego świętowaliśmy w naszej szkole walentynki. Samorząd Uczniowski przygotował walentynkową pocztę oraz konkursy, które uświetnione zostały nastrojową muzyką. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na czerwono, aby oddać atmosferę tego dnia. Było miło i przyjemnie.

lutego

GMINNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK"

miniatura_gminne-eliminacje-konkursu-recytatorskiego-pegazik
14.02.2018 r. odbyły sie gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Pegazik". Udział brali laureaci Szkolnych Konkursów Recytatorskich z Gimnazjum w Lubawce i Chełmsku Śląskim. Gratulujemy Wiktorii Porowskiej (klasa 3c), która zajęła 3 miejsce. Trzymamy za nią kciuki w dalszych eliminacjach konkursu recytatorskiego.

CONTENDER KAMIENNA GÓRA W NASZEJ SZKOLE

miniatura_contender-kamienna-gra-w-naszej-szkole
14 lutego na zaproszenie nauczyciela Macieja Tkaczenko odwiedzili nas zawodnicy wraz z trenerem z klubu Contender w Kamiennej Górze. Dla klas II gimnazjum stworzone zostało seminarium sportowe w skład którego wchodziły pokazy tarczowania oraz sparingu profesjonalnych zawodników MMA, ćwiczenie podstawowych technik MMA oraz rozmowa z trenerem i jego zawodnikami.