ZAPROSZENIE NA PRZEDSTAWIENIE

miniatura_zaproszenie-na-przedstawienie
Szanowni Państwo. Uczniowie klasy 7 a SP im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce  mają zaszczyt zaprosić GRONO PEDAGOGICZNE na inscenizację II cz. Dziadów A. Mickiewicza fr. Aniołki i Widmo, która odbędzie się  21.12.2017 r. o godz.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

miniatura_jarmark-boonarodzeniowy
W sobotę (09.12.2017) na lubawkim rynku odbył się III Jarmark Bożonarodzeniowy.  Wiele klas gimnazjum i szkoły podstawowej wystawiało na sprzedaż wyroby swoich rodziców, babć. Wśród sprzedawanych artykułów znalazły się: pyszne ciasta, rękodzieło a nawet hot-dogi.

MIKOŁAJKI 2017

miniatura_mikoajki-2017
6 grudnia w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy mikołajki. Niemal wszyscy uczniowie założyli w tym dniu mikołajkowe czapki, a poprzez radiowęzeł słychać było świateczne  piosenki, dzieki czemu klimat szkoły miał wyraz świąteczny. Do szkoły zawitał Mikołaj, który obdarował nas słodkościami. Do klas I-III szkoły podstawowej na pierwszej lekcji, natomiast do gimnazjum na drugiej.

PREZENT OD MIKOŁAJA - STOŁÓWKA SZKOLNA

miniatura_prezent-od-mikoaja-stowka-szkolna
Od piątku 8.12.2017 r. będą wydawane obiady w stołówce szkolnej ZSP Lubawka. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do Pani Intendentki ewentualnie w sekretariacie. Odpłatność za obiady: 3 zł dla ucznia i 5 zł dla nauczyciela proszę wpłacać u Pani Intendentki w godzinach 11.00 do 14.00.

MECZE MATEMATYCZNE

miniatura_mecze-matematyczne
  W czwartek (30.11.2017 r.) w naszej szkole odbyły się "Mecze Matematyczne", które rozegraliśmy z uczniami Gimnazjum z Pisarzowic. Zadania okazały się dość trudne dla obu szkół, ale ostatecznie wygrali goście wynikiem 22:9. Kolejny etap meczów, w którym będą uczestniczyć reprezentanci naszej szkoły odbędzie się w najbliższy czwartek. Trzymamy kciuki.

grudnia

NARODOWY TEATR EDUKACJI "SZUKAJĄC GRAALA"

miniatura_narodowy-teatr-edukacji-szukajc-graala
Dnia 04.12.2017 r. w Domu Kultury w Lubawce odbył się spektakl teatralny w wykonaniu Narodowego Taetru Edukacji z Wrocławia. Aktorzy w tle pięknej, oryginalnej scenerii odegrali sztukę pod tytułem "Szukając Graala". Występ nawiązywał do problemów z jakimi musimy borykać się w codziennym życiu: tyranią, nieśmiałością, brakiem odwagi w podejmowaniu decyzji itp.

PRÓBNA EWAKUACJA

miniatura_prbna-ewakuacja
Dzisiaj (piątek, 24.11.2017) o godzinie ok. 9:10 w naszej szkole odbyła się próba ewakuacji uczniów w razie niebezpieczeństwa.

WYCIECZKA 2C I 7A

miniatura_wycieczka-2c-i-7a
W dniu 16.11.2017 roku o godzinie 8:00 moja klasa II c razem z klasą VII a pojechaliśmy na wycieczkę do Świdnicy i kina w Wałbrzychu. Najpierw udaliśmy się na lodowisko w Świdnicy, na którym spędziliśmy całą godzinę na wspólnej zabawie na lodzie.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA WILEŃSZCZYŹNIE

miniatura_wito-niepodlegoci-na-wileszczynie
Grupa 48 wolontariuszy akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia 9 listopada wyjechała z Wrocławia na Litwę, aby wziąć udział w obchodach Święta Niepodległości na Wileńszczyźnie. Fundacja Studio Wschód od kilku lat organizuje tę niezwykle cenną formę edukacji patriotycznej dla młodzieży i opiekunów pracującej latem na Kresach.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

miniatura_ywa-lekcja-historii
9 listopada 2017 roku w Miejskim Domu Kultury  w Lubawce odbyła się żywa lekcja historii, a jej temat obejmował czasy od  Mieszka I do  Kazimierza Wielkiego. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie wiadomości ze średniowiecza oraz okresu panowania rodu Piastów na naszych ziemiach polskich.  Spektakl spodobał się widzom i na pewno zapamiętali oni bardzo dużo.