KOLEJNE KWESTY NA KRESOWE CMENTARZE

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. wolontariusze Akcji 'Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia' przeprowadzili dwie kolejne kwesty na potrzeby lipcowego wyjazdu na Kresy.

Pod kościołami w Miszkowicach i Opawie kwestowały gimnazjalistki: Aleksandra Kondoł i Agata Kmieć pod opieką Ewa Bienias. W efekcie ich pracy konto Fundacji Studio Wschód zostało zasilone kwotą 740,56 zł [w puszce oprócz złotówek nalazło się 5 Euro, które przeliczono na naszą walutę według kursu NBP] . Warto zaznaczyć, że z roku na rok hojność mieszkańców tej części naszej gminy rośnie.

W tym samym czasie dwaj wolontariusze - absolwenci Gimnazjum: Kajetan Mazgaj i Jakub Pilarski oraz opiekun Paweł Kasprzyk, udali się na polsko-niemieckie pogranicze do Jerzmanek k. Zgorzelca, korzystając z zaproszenia tamtejszego Proboszcza [który na pocz. XXI w. uczył religii w lubawskim Gimnazjum]. Po dwóch mszach w miejscowości liczącej ok. 800 mieszkańców zebrano 817, 05 zł.

Wieczorem obie puszki komisyjnie otwarto i przeliczono ich zawartość. Wszystkim, którzy ofiarowali pieniądze na Mogiłę pradziada' serdecznie dziękujemy za Serce dla Kresów.

(W galerii brak zdjęć z Opawy i Miszkowic, ponieważ Kwestarki tak się zaangażowały w zbieranie pieniędzy, że zapomniały o dokumentacji fotograficznej swojej działalności)

 

Opiekunowie Wolontariuszy MPOoZ

Ewa Bienias & Paweł Kasprzyk

Galeria