ODSZEDŁ PRZYJACIEL NASZEJ SZKOŁY

Z ogromnym smutkiem przekazuję Państwu informację, że zmarł Pan Piotr Zielonka, przyjaciel naszej szkoły, sybirak, wielki patriota i uroczy człowiek. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną sie we wtorek, 5 marca 2019 r. o godz. 14.30 w kościele w Bolkowie, a następnie nastąpi ostatnie pożegnanie na cmentarzu komunalnym. Szkołę oprócz Dyrekcji, reprezentować będzie poczet sztandarowy, delegacja uczniów.

Pan Piotr Zielonka, prezes Związku Sybiraków oddział w Kamiennej Górze. Pomysłodawca nadania imienia naszej szkole, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce (2010 r.). Leśnik. Miłośnik przyrody i oddany patriota. Zesłaniec i żołnierz walczący o niepodległość naszego kraju.     
   Wielokrotnie gościliśmy Pana Piotra w naszej szkole, z okazji świąt patriotycznych oraz rocznic zsyłki Polaków na Sybir czy Dnia Sybiraka. Często podczas akademii okolicznościowych cytowaliśmy słowa Adama Mickiewicza: Jeśli my zapomnimy o nich, niech Bóg zapomni o nas. Dzisiaj czynimy deklarację, że będziemy pamiętać o Panu Piotrze.

Cześć jego pamięci!

Dyrekcja

Grono Pedagogiczne

Uczniowie

Galeria