ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Dzisiaj (22.06.2018 r.) w naszej szkole odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła sie powitaniem zgromadzonych przez burmistrza miasta Lubawka- Panią Ewę Kocembę oraz dyrekcję szkoły. Następnie odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu klas trzecich- tegorocznych absolwentów naszego gimnazjum.

MISTRZOSTWA EUROPY KARATE KYOKUSHIN WBK, POLSKA, ŁAŃCUT 18-20 MAJA

Miło jest nam poinformować, że nasz Karateka Bartek Winter uczeń klasy II B Gimnazjum, który trenuje Karate w Fight Club Lubawka,  w dniach 18-20 maja brał udział w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Łańcucie. W tym prestiżowym, europejskim, międzynarodowym turnieju Karate brało udział ponad 550 Karateków z 18 Państwm.in.

I GMINNE IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE

W dniu 5 czerwca 2018 roku na stadionie sportowym w Lubawce odbyły się I Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne.  W imprezie wzięły udział reprezentacje szkół  z Miszkowic, Chełmska Śląskiego i Lubawki. Uczestnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:  Bieg sprinterski, bieg średni, skok w dal, rzut oszczepem piankowym, biathlon laserowy, pchnięcie kulą oraz biegi sztafetowe.

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dzisiaj (15.06.2018 r.) w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Reprezentanci klas prezentowali wylosowane przez siebie już wcześniej nazwy krajów. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatu o tematyce danego państwa i przedstawienie w sposób ogólny najważniejszych informacji na jego temat.

SPOTKANIE Z POLICJĄ

Dzisiaj (13.06.2018 r.) w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią policjantką. Zostały przedstawione nam zasady, których należy przestrzegać, by bezpieczne spędzić nadchodzące wakacje. Zwrócono uwagę także na rozważne korzystanie z kąpielisk publicznych, szkodliwości powodowanych spożywaniem alkoholu przez nieletnich oraz innych używek.

KWESTA W KOŚCIOŁACH PARAFII LUBAWKA

Część mieszkańców Lubawki i okolic widziała w niedzielę 3 czerwca wolontariuszy Akcji 'Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia' kwestujących pod kościołami w Lubawce, na Podlesiu, w Błażkowej i Starej Białce.

ZŁOTÓWKI NA 'MOGIŁĘ PRADZIADA'

W maju 2018 r. przeprowadzono kwestę na potrzeby akcji 'Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia' wśród Uczniów oraz Pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Żołnierzy Sybiru w Lubawce. Zebrano: 997,50 zł [w tym od uczniów 521,50 zł i od pracowników 476,00 zł].

maja

WOREK MEDALI ZDOBYTY

W dniu dzisiejszym na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbyły się powiatowe mistrzostwa szkól gimnazjalnych chłopców w lekkiej atletyce które mimo nieobecności klas III gimnazjum zakończyły się dla nas ogromnym sukcesem.